Nastavení

Toto je starší verze dokumentu!


Korpus NET

Korpus NET je korpus česky psané neformální internetové komunikace. Jeho cílem je pokrýt nejen současnost ale také minulost v maximální možné míře a zachytit tak vývoj internetových jevů v čase. V současné době se skládá ze dvou základních částí: Diskusní fóra a Osobní blogy.

Diskusní fóra

Tato část představuje vzorek mezilidské komunikace. Její součástí nejsou data ze sociálních sítí ani komentáře pod články – zaměřuje se výhradně na formát diskusního fóra, zejména s použitím technologie phpBB. Texty jsou malé až střední velikosti a často velmi neformálního charakteru. Kromě základních atributů obsahují jednotlivé texty mimojiné také informaci o názvu diskusního vlákna.

Osobní blogy

Tato část pokrývá oblast neformálních textů, jejíž roli v současné době přebírají sociální sítě. Jedná se většinou o vedlejší součást zpravodajství či internetových magazínů (webové stránky s kategorií blogů), její součástí tedy nejsou firemní ani jiné formálně psané blogy. Výběr tvoří nejpopulárnější / nejfrekventovanější zástupci webových stránek.

Texty jsou střední velikosti a lehce neformálního charakteru, z toho důvodu jsou častěji formátovány do odstavců a opatřeny titulkem.